• Kopernika 4, 22-600 Tomaszów Lubelski
 • 84 664 23 05, fax. 84 664 20 29
 • Herb Polski
 • Herb Tomaszów Lubelski

Aktualności

Informacje związane z powrotem do szkoły klas I i II
Data dodania 2021-01-14

Powrót do szkoły  klas I i II

Od dnia 18 stycznia 2021 roku uczniowie klas I i II wracają do szkoły w reżimie sanitarnym.

Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

Szatnie!

Uczniowie klasy I B i  klasy II a wchodzą do szkoły głównym wejściem i kierują się na lewo w stronę szatni - mają zamienione szatnie, są zaraz przy wejściu – podpisane; uczniowie wchodzą do sal  korytarzem przy wejściu głównym.

Pozostałe klasy I A, I C,  II B -   tak jak dotychczas wchodzą wejściem od strony szatni  i  kierują się do sal.

Sale lekcyjne:

I C (sala 12)oraz II A (sala 7)---uczą się  jak dotychczas w swoich salach.

I A sala 36 II piętro

I B  sala 33 II piętro

II B sala 23 I piętro

Rodzice mogą wejść tylko do wyznaczonych stref zachowując następujące zasady :

 • 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
 • dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
 • dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
 • opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
 • rekomendowany jest kontakt z wychowawcą, nauczycielami  z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.

- Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

 - Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

- Od momentu wejścia do budynku szkoły do zakończenia zajęć uczniowie nie mogą samodzielnie opuszczać budynku szkoły.

……………………………………………………………………………………………………………

Link do wytycznych MEN,  GIS i MZ dla klas I - III

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

Życzenia Świąteczne !!!
Data dodania 2020-12-22

Składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klas IV-VIII na naszym kanale YouTube https://youtu.be/y7W1eFaMZnA

BEZPIECZNE FERIE !!!
Data dodania 2020-12-21

Szanowni Rodzice!


Zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo Waszych Dzieci a Naszych Uczniów  w okresie zimowym, w szczególności w czasie ferii zimowych w kontekście aktualnych ograniczeń i reżimów związanych z pandemią COVID-19 (m.in. zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00).

Ważną sprawą jest zakaz korzystania przez dzieci i młodzież szkolną z zamarzniętych akwenów wodnych i rzek.

Zwracamy uwagę na niebezpieczeństwo wynikające z wchodzenia na lód w miejscach niedozwolonych.

Mamy na uwadze potrzebę informowania wychowawcy/rodzica/osoby dorosłej o zaobserwowanych zagrożeniach, umiejętności wzywania oraz udzielania pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej zależne jest w bardzo dużym zakresie od postępowania dorosłych. Szkoła jako placówka dydaktyczno-wychowawcza włączyła się też w akcję Bezpieczne Ferie!!!

 

Prosimy Rodziców o zaangażowanie!

 

Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i dedykowany młodym ludziom czat internetowy .
Data dodania 2020-12-17

                           Przez wzgląd na troskę o dobro dzieci Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów. Bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/.

14 Święto Szkoły
Data dodania 2020-11-22

23 listopada 2020 roku w ramach obchodów 14 Święta Szkoły ze względu na sytuację pandemiczną przygotowano spotkania uczniów z wychowawcami, Podczas tych spotkań przypominane będą wydarzenia sprzed 102 lat i rola jaką odegrały w nim Orlęta Lwowskie. Uczniowie obejrzą też, prezentację przygotowaną przez nauczycieli i będą mogli sprawdzić swoje wiadomości w quizie wiedzy o młodych bohaterach.

 

 

Wiadomości Z MEN
Data dodania 2020-10-30
"Moje drzewo genealogiczne". Projekt edukacyjny klasy IV a
Data dodania 2020-10-08

Prace wykonane przez uczniów klasy IV a w ramach projektu.

Z życia świetlicy : Pierwsza wizyta w Bibliotece szkolnej
Data dodania 2020-09-29

Pierwsza wizyta w bibliotece uczniów klas I uczęszczających na świetlicę szkolną pod opieką Pani Jolanty Krzysiak.

Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru oraz wysłuchali bajki "A królik słucha" czytanej przez Panią Elżbietę Łasocha.

Konkurs „Jan Paweł II na tle wielkich wydarzeń historycznych ”
Data dodania 2020-09-25

Zapraszamy do Konkursu  ,, Jan Paweł II na tle wielkich wydarzeń historycznych ”- w formie komiksu. Konkurs jest skierowany dla uczniów klas IV - VIII. Zgłoszenia uczniów proszę wysyłać do 10 października do nauczycielki plastyki Agnieszki Klimeckiej-Krawczyk komunikatorem.

 1. Prace konkursowe muszą mieć formę komiksu, stanowiącego zamkniętą całość, umieszczoną na maksymalnie 10 planszach.
 2. Plansze mogą być w formacie A3 lub A4. Plansze powinny być ponumerowane, a na planszy nr 1 powinien znaleźć się tytuł pracy oraz dane autora pracy (imię i nazwisko, szkoła, klasa).
 3. Prace należy złóżyć do 20 listopada 2020 r. u nauczycielki plastyki.
 4. Szczegóły konkursu, zgody w załącznikach.
Międzynarodowy Dzień Kropki
Data dodania 2020-09-16
Wczoraj -15 września - obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. 
Czytaj więcej
Plan lekcji od 08-09-2020
Data dodania 2020-09-07
Nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach programów stypendialnych dla uczniów klas VII i VIII.
Data dodania 2020-08-31

W dniach od 1 do 18 września 2020  r. będzie prowadzony nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach programów stypendialnych ,,Lubelskie wspiera uzdolnionych 2020 - 2021 " oraz ,,Lubelska kuźnia talentów".

Poniżej link do strony

https://www.lubelskie.pl/kultura/stypendia/stypendia-uczniowskie/

 

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
Data dodania 2020-09-03

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19

NA TERENIE

Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Orląt Lwowskich
w Tomaszowie Lubelskim

III Nagroda w XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym KOCIE I PSIE SPRAWY zorganizowanym przez MDK w ZAMOŚCIU pod patronatem Wojewody Lubelskiego
Data dodania 2020-07-15

Jakub Pawelec uczeń klasy 7 a zajął III miejsce  w XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym KOCIE I PSIE SPRAWY.

Gratulujemy!!!

„Zdalna Szkoła” Informacja Urzędu Miasta
Data dodania 2020-06-18

Miasto Tomaszów Lubelski otrzymało dofinansowanie w wysokości 60.000,00 zł w ramach rządowego projektu „Zdalna Szkoła” na zakup laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

W ramach realizacji tego zadania Miasto Tomaszów Lubelski zakupiło 20 laptopów, które zostały przekazane dyrektorom Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim. Dyrektorzy szkół przekażą sprzęt najbardziej potrzebującym.

INFORMACJA O WSPARCIU PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNYM
Data dodania 2020-04-09

Wszyscy uczniowie i  rodzice potrzebujący wsparcia psychologiczno - pedagogicznego, porady, konsultacji mogą skorzystać z pomocy świadczonej zdalnie.

Jeśli masz problem i potrzebujesz pomocy skontaktuj się za pośrednictwem  dziennika elektronicznego ze szkolnym psychologiem lub pedagogiem. Ponadto psycholog i pedagog prowadzi zajęcia, konsultacje zdalnie, online w każdą środę w  godz. 11:00 - 12:00. Podajemy także ogólnopolski całodobowy, bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111. Tam też można uzyskać wsparcie w trudnej sytuacji.

e - nauka
Data dodania 2020-03-12

Tu będą zamieszczane materiały do nauki w okresie zawieszenia nauki w budynku szkoły.

Czytaj więcej
Uroczystość Ślubowania i Pasowania Na Ucznia.
Data dodania 2019-11-07

Krótka relacja fotograficzna.

Czytaj więcej
Wszyscy jesteśmy uDOSTĘPniaczami!
Data dodania 2019-11-16

Wszyscy jesteśmy uDOSTĘPniaczami!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu „uDOSTĘPniacze” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji
i Rozwoju. Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.

W ramach konkursu nasi uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach o dostępności, które były prowadzone przez nauczycieli zgłoszonych do projektu. Materiały dydaktyczne, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pomogły zrealizować zajęcia
w ciekawy i niebanalny sposób.

Uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach dowiedzieli się m.in.:

 • Czym jest dostępność?
 • Jakich grup społecznych dotyczy tematyka „dostępności”?
 • Jakie są przykłady barier i możliwości ich usunięcia.
 • Czym jest program Dostępność Plus i jak Fundusze Europejskie wspierają osoby
  z niepełnosprawnościami.

Kolejnym etapem udziału w konkursie było przygotowanie i złożenie pracy konkursowej. Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zrozumieniem tematu. Mimo że znaleźli się poza podium, dzięki ich zaangażowaniu nasza szkoła otrzyma nagrodę w postaci 6 warsztatów z dostępności poprowadzonych przez profesjonalnych trenerów zaś uczniowie, którzy przygotowali pracę - dyplomy i upominki.

Diecezjalny Konkurs Piosenki Religijnej ,,Moja wiara, moja miłość".
Data dodania 2019-10-30

Brawo Ola!

29 października 2019 roku w Zamościu odbył się Diecezjalny Konkurs Piosenki Religijnej "Moja wiara, moja miłość". Uczennica naszej szkoły Aleksandra Wójtowicz z klasy 7c wyśpiewała II miejsce. Olę przygotowała pani Małgorzata Korzeniowska - Witt.

Gratulujemy!

„Barwy Jesieni”
Data dodania 2019-10-25

W miesiącu październiku 2019r. w naszej szkole odbył się konkurs pt „Barwy Jesieni” organizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie udekorowanie własnej klasy w barwach jesieni.   Wszystkim klasom gratulujemy za piękny wystrój swoich klas w barwach jesieni.

Czytaj więcej
Wyniki I etapu Konkursów Kuratoryjnych
Data dodania 2019-10-21

Wyniki I etapu Konkursów Kuratoryjnych w roku szkolnym 2019/2020:

Gratulujemy i trzymamy kciuki na dalszych etapach!

 

 • Do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z biologii zakwalifikowała się:

 Amelia Klyuchnyk, klasa VIII A, nauczyciel Pani Jolanta Jakubus

 

 Do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z języka angielskiego zakwalifikowali się:

-Hanna Jedynak, klasa VII B, nauczyciel Pani Jolanna Wilczyńska

-Katarzyna Grzechnik, klasa VII B, nauczyciel Pani Jolanna Wilczyńska

-Kamila Sokołowska, klasa VIII A, nauczyciel Pani Anna Basznianin

-Hanna Jadczyszyn, klasa VIII A, nauczyciel Pani Anna Basznianin

-Maja Dąbrowska, klasa VIII A, nauczyciel Pani Anna Basznianin

-Oliwia Wyszyńska, klasa VIII A, nauczyciel Pani Anna Basznianin

-Gabriela Kusz, klasa VIII C, nauczyciel Pan Bartłomiej Fedczyszyn

-Gabriela Leśniak, klasa VII C, nauczyciel Pan Bartłomiej Fedczyszyn

-Weronika Łysakowska, klasa VIII C, nauczyciel Pan Bartłomiej Fedczyszyn

 

 • Do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z historii zakwalifikowali się:

-Gabriel Buczak, klasa VII C, nauczyciel Pani Anna Bartnicka

-Emanuela Stępora, klasa VII A, nauczyciel Pani Anna Bartnicka

-Amelia Ożga, klasa VII C, nauczyciel Pani Anna Bartnicka

-Katarzyna Grzechnik, klasa VII B, nauczyciel Pan Andrzej Gromek

-Hanna Hypiak , klasa VII B, nauczyciel Pan Andrzej Gromek

-Hanna Jedynak, klasa VII B, nauczyciel Pan Andrzej Gromek

XIX Dzień Papieski - Akademia w Naszej Szkole oraz występ w Kościele
Data dodania 2019-10-17

13 października 2019 r. w Kościele pod Wezwaniem Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim i 17 października 2019 r. w szkole-----uczniowie Naszej Szkoły pod kierunkiem : Pani Elżbiety Jastrząb, Pani Małgorzaty Korzeniowskiej -Witt oraz Księdza Andrzeja Zdunka przygotowali Akademię: montaż słowno - muzyczny z okazji XIX Dnia Papieskiego. Mieliśmy okazję obejrzeć piękne występy młodzieży i przypomnieć sobie przesłania jakie kierował do nas Jan Paweł II.

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów
Data dodania 2019-10-17

 

Od 1 października 2019 r. została uruchomiona całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia.Pod numerem telefonu 800 080 222 młodzież, rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer będzie mogła zadzwonić osoba mająca problemy w domu, w szkole  czy też w relacjach rówieśniczych.

Dzień Edukacji Narodowej w Naszej Szkole
Data dodania 2019-10-14

11.10.2019 r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Pan Dyrektor Witold Pitura złożył życzenia Nauczycielom oraz Wszystkim Pracownikom Szkoły.Do życzeń dołączyła się Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Żurawska. Podziwialiśmy piękne przedstawienie w wykonaniu artystów z Naszej Szkoły  przygotowane pod kierunkiem Pań: Elżbiety Fedczyszyn, Elżbiety Gryglickiej, Małgorzaty Korzeniowskiej-Witt, Zdzisławy Stechnij.

Bezpieczne grzybobranie-Zielony Rynek-10.10.2019 r.
Data dodania 2019-10-11

Uczniowie klasy IB z Panią Eweliną Pleskacz oraz uczniowie klasy IVA i VIA z Panią Agnieszką Klimecką-Krawczyk uczestniczyli w imprezie towarzyszącej 100 leciu Służb Sanitarnych w Polsce.Uczniowie brali udział w konkursie na temat bezpiecznego grzybobrania.Oto kilka zdjęć z naszej wycieczki

 

II Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej.Miejska Biblioteka Publiczna
Data dodania 2019-09-30

Uczniowie Naszej Szkoły brali dziś udział w II Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Lubelskim z okazji 80 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ. ZDOBYLIŚMY NAGRODY:

II miejsce w kategorii klas VI zdobyła Hanna Mokrzyńska (nauczyciel Pani Elżbieta Gryglicka).

I miejsce w kategorii klas VII zdobyła Joanna Fus (nauczyciel pani Bożena Szacfajer).

Wyróżnienie w kategorii klas VIII zdobyła Emilia Gajda (nauczyciel pani Zdzisława Stechnij).Gratulujemy!!!

Międzynarodowy Turniej Karate Unii Lubelskiej 450 Lat
Data dodania 2019-10-04

 Uczniowie Naszej Szkoły:

Gabriela Kącka, Sebastian Bański, Jakub Krawczyk oraz Maciej Stępora

zdobyli nagrody w Międzynarodowym Turnieju Karate

UNII LUBELSKIEJ  450 LAT

29 września 2019 r. w Lublinie

 Sebastian Bański - 3 miejsce  kata, 3 miejsce kumite 
 Gabriela Kącka - 3 miejsce  kata, 1 miejsce  kata drużynowe 
 Jakub Krawczyk -  2  miejsce kumite, 3 miejsce  kata drużynowe,  2 miejsce enbu 
 Maciej Stępora - 1 miejsce  kata, 1 miejsce kumite 

 

Wizyta w Muzeum Lizaka w Jaśle
Data dodania 2019-09-26

Daria Pełka uczennica klasy VB wygrała nagrodę w konkursie plastycznym dla klasy : warsztaty w Muzeum Lizaka w Jaśle.Gratulujemy.

Oto kilka zdjęć z wycieczki.

Udostępniacze
Data dodania 2019-09-26

Uczniowie z klasy VIB wzięli udział w programie ministerialnym pt. Udostępniacze.

Brali udział w lekcji na temat barier w życiu oraz udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym uDOSTĘPniacze- działamy bez barier.

Wycieczka klas IVB i VB do Lublina
Data dodania 2019-09-30
Głosujmy!!! Konkurs Plastyczny TDK ,, Boże Narodzenie w plastyce "
Data dodania 2020-12-10

Prace plastyczne uczniów z klas I-VIII zostały dostarczone w terminie na konkurs do Tomaszowskiego Domu Kultury.

Zachęcamy uczniów Naszej Szkoły do głosowania na stronie facebookowej TDK na pracę, której autor otrzyma Nagrodę Publiczności.

Głosowanie odbędzie się  w dniach 14 - 16 grudnia 2020 r.

 

Dziękujemy Wszystkim Uczniom za udział w konkursie. Życzymy sukcesów.

 

Nauka w dniach 26.X.2020 r. - 8. XI. 2020 r. :
Data dodania 2020-10-24

Zgodnie z decyzją MEN w dniach 26.X.2020 r. - 8. XI. 2020 r. :

 1. Nauka w klasach I - II odbywać się będzie jak do tej pory (w trybie stacjonarnym). Uczniowie tych klas nadal mogą korzystać ze świetlicy oraz stołówki szkolnej.

 2. Nauka w klasach IV - VIII odbywać się będzie w trybie zdalnym według tygodniowego planu zajęć o wyznaczonych godzinach poprzez platformę Office 365 (w tym Teams) oraz dziennik elektroniczny zgodnie z procedurami obowiązującymi przy nauczaniu zdalnym.

 3. Z uwagi na obecną sytuację I ETAP KONKURSÓW KURATORYJNYCH z j.polskigo, matematyki i historii przekładamy na późniejszy termin - zgodnie z zaleceniami Kuratorium. Uczestników etapu szkolnego powiadomimy o nowym terminie.                                                                                                                                       DYREKCJA SZKOŁY

INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
Data dodania 2020-10-19

Szanowni Państwo, od dnia dzisiejszego t.j. 19.10.2020 r. do dnia 23.10.2020 r. nauka w naszej szkole odbywa się w sposób hybrydowy (mieszany). Klasy I c, II b, VI b, VII b mają lekcje zdalnie (on – line). 

 

Czytaj więcej
Gry patriotyczne.
Data dodania 2019-02-19
Czytaj więcej
PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY
Data dodania 2018-10-02
Wewnątrzszkolny System Oceniania
Data dodania 2018-09-15