• Kopernika 4, 22-600 Tomaszów Lubelski
  • 84 664 23 05, fax. 84 664 20 29
  • Herb Polski
  • Herb Tomaszów Lubelski

Regionalny Punkt Diagnozy i Terapii FAS/FASD

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Lublinie działa Regionalny Punkt Diagnozy i Terapii FAS/FASD (ul. Diamentowa 2, 20-447 Lublin), w którym wykonuje się kompleksową i bezpłatną diagnozę w zakresie Alkoholowego Zespołu Płodowego FAS będącego wynikiem spożywania alkoholu w czasie ciąży. Oferta Punktu przeznaczona jest do mieszkańców województwa lubelskiego. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z kompleksowej oferty pomocy dla dzieci z FAS/FASD. Zgłoszenie do RPDiT FAS/FASD nie wymaga skierowania.

Informacje na temat pracy Punktu można uzyskać telefonicznie pod numerem: 81 5287667 od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00. Osoby chętne do skorzystania z pomocy Regionalnego Punktu Diagnozy i Terapii FAS/FASD powinny pobrać dokumenty znajdujące się na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie (www.rops.lubelskie.pl). Terminy wizyt ustalane są telefonicznie po analizie dostarczonej dokumentacji.

Regionalny Punkt Diagnozy i Terapii FAS/FASD jest także otwarty na zaproszenia do szkół, celem wygłoszenia prelekcji dla młodzieży, rodziców i nauczycieli w zakresie skutków spożywania alkoholu w okresie ciąży oraz działalności Punktu. Profilaktyka jest jednym z najbardziej istotnych sposobów zapobiegania urodzeń dzieci z Alkoholowym Zespołem Płodowym.

W załączeniu przekazujemy Państwu ulotkę informacyjną dotyczącą działalności Punktu.
 

Data dodania: 2023-01-02