Wycieczka klas drugich do Parku Żywiołów w Budach

7 października klasy II a i II c wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w wycieczce do Archipelagu Roztocze. Była to dla drugoklasistów niezwykła podróż do Parku Żywiołów w Budach. Uczniowie mieli możliwość poznania naszego Roztocza angażując wszystkie zmysły. Empiria to unikatowa w skali kraju przestrzeń, w której można dotknąć Roztocza i poczuć się jego integralną częścią. Pobyt w każdej z pięciu kapsuł, to niezapomniane i emocjonujące chwile dla wszystkich. Dzieci bawiły się tutaj doświadczając Roztocza przy pomocy nowoczesnych technologii. W kapsułach poświęconych określonym zmysłom otaczały ich gamy dźwięków, różnych faktur, barw, zapachów i smaków. Uczniowie klas drugich komponowali własne roztoczańskie melodie, oglądali świat oczami zwierząt, rozpoznawali zapachy. Rozrywkę zapewniło władanie w urozmaicony sposób Czterema Żywiołami. Uczestnicy wycieczki spoglądali w gwiazdy, wpływali na rzeźbę ziemi w Wirtualnej / Realnej Piaskownicy, bawili się w paleontologa. Dzieci pokonywały laserowy tor przeszkód, bawiły się na podłodze interaktywnej oraz na placu zabaw. Drugoklasiści przeżyli też bardzo ciekawe spotkanie z historią w Parku Miniatur Kresowych. Przewodnik w stroju historycznym zabrał ich w niezwykłą podróż, pokazując zamki, pałace, strażnice. Dzieci zobaczyły aż 26 wiernie oddanych miniatur rozlokowanych nad rzekami Dniestr i Dniepr. Uczniowie klasy II a i II c aktywnie spędzali czas na placu zabaw kreatywnych, gdzie były do dyspozycji huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele, tyrolka. W labiryncie nikomu nie udało się zagubić, każdy potrafił odnaleźć wyjście. Bardzo emocjonujące i ciekawe dla dzieci było szukanie złota w piasku oraz wykonywanie różnych eksperymentów podczas warsztatów chemicznych. Była to niezwykle ciekawa, emocjonująca i pouczająca wycieczka dla wszystkich uczestników. Dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca, które znajduje się niedaleko od naszego miasta.
Data dodania: 2021-10-21